What's new
  • I've said this before - but this is just a reminder. I'll be breaking BOTL over time in order to get it into a far better place. Just be patient if you can't reach us! We'll be back

Going on Vacation for a Week-and-a-Half

Electric Sheep

Dsicle - BoM Dec 06
Rating - 100%
58   0   0
Joined
Aug 1, 2006
Messages
5,147
Location
Dallas, TX
Exactly, I don't boil them myself and just buy them already cooked and seasoned. $4 a pound is pricey considering you don't eat the bulk of the mudbug.
True...I've often wanted to weigh a pound of bugs BEFORE they're eaten and then weight the remains AFTER.

I bet there's only a few ounces of difference.
 
Top